Programy

  Tworzymy oprogramowanie dla firm, a programy obecnej generacji od 2003 r. Obecnie mamy w ofercie dwa główne produkty:
                                                       

  • aplikacja lokalna    logoComotel bez tla
  • aplikacja webowa   logoQuinno bez tla

 Aplikacja Comotel - oprogramowanie dla firm - to szereg programów dostosowanych do wybranych branż. Nasza specjalność to programy dla budownictwacomotelPlay2 - nowoczesne systemy CRM, program do wynajmu maszyn, program do wynajmu rusztowań i szalunków. Drugą specjalnością są systemy CRM dla serwisu - program do obsługi serwisu maszyn i urządzeń, program do obsługi serwisu wóżków widłowych. Ofertę uzupełniają: program dla wypożyczalni samochodów, program do ewidencji odzieży roboczej, programy dla branży komunalnej, itp. W tych branżach nasze programy mają istotną pozycję na rynku. Pełna lista z lewej strony.

quinnoPlay Aplikacja Quinno to przede wszystkim platforma internetowa (PIQ) - rozwiązanie zaprojektowane w 2014 r. specjalnie dla chmury (cloud), mobilności i elastyczności. Analogicznie, jak Comotel jest fundamentem dla wielu programów, tak Quinno jest fundamentem dla szeregu programów dostosowanych do branż, gdzie kluczowe są: mobilność, dostęp webowy, dane w chmurze. Zarządzanie wypożyczalnią samochodów lub maszyn, program dla serwisu urządzeń, kontrola procedury przetargowej - to konkretne przykłady zastosowań Quinno. Zarządzanie siecią wypożyczalni gier planszowych to już przykład wykorzystania pełnego potencjału Quinno jako platformy internetowej. Ta aplikacja to jednocześnie nowoczesny system CRM, zawierający historię zdarzeń, dokumentów i zleceń z klientami. Więcej szczegółów...

Nasze programy nie są wyryte w kamieniu. Dostosujemy je do Twoich potrzeb.

   Obecnie, gdy efektywność działania - obojętnie czy samorządu, biznesu, czy organizacji społecznych - jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu oraz zakładanych celów, program komputerowy dostosowany ściśle do potrzeb staje się kluczowym narzędziem. Realizujemy na bieżąco takie projekty, mamy niezbędne doświadczenie i kompetencje - świadczą o tym nasze referencje.

 Twoja branża jest wyjątkowa i nasi specjaliści doskonale o tym wiedzą. Chcesz się o tym przekonać? Na początek wybierz interesujący Cię program (menu z lewej) i obejrzyj krótkie prezentacje. Najlepiej, jeżeli znajdziesz program dokładnie dla siebie i często tak jest. Czasami znajdziesz program bardzo zbliżony do Twoich oczekiwań, taki na 80%. Dla naszych specjalistów jest to standardowa sytuacja - dostosujemy pozostałe 20% i otrzymasz po kilku tygodniach produkt dostosowany na 100%. Często stajemy wobec dylematu - mam skomplikowany, nietypowy biznes lub np. specyfika mojego urzędu jest nietypowa , a używany program komputerowy niezbyt pomaga. W takim przypadku masz w praktyce trzy wyjścia:
1. Pozostać przy starym systemie: kilkanaście arkuszy Excela, pliki Worda, zeszyt i żółte karteczki przylepiane na monitorach. Plus codzienne poczucie marnowanego czasu na uporządkowanie całości.
2. Zatrudnić programistów - zewnętrznych lub wewnętrznych - w celu napisania od początku programu specjalnie dla Twojej firmy. Kuszące, prawda? Ale wszyscy wiemy że trzeba im opracować projekt, ułożyć harmonogram prac i go kontrolować! Projekt musisz napisać najpewniej sam, bo gdzie znajdziesz ludzi znających zasady prowadzenia Twojego niszowego, ale rentownego biznesu. Taki projekt będziesz najpewniej pisał pierwszy raz w życiu, chyba ze byłeś już projektantem w firmie softwarowej.
3. Zamówić taki program u nas. Przeznaczysz jedynie kilka godzin na konsultacje z naszym projektantem i w ciągu kilku tygodni przedstawimy program zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Ryzyko finansowe i czasowe niewielkie, a prawdopodobieństwo sukcesu we wdrozeniu programu znaczne.

Wdrażając nasze programy sprzedajemy użytkownikom czas, czyli zwiększamy nieustannie efektywność.

  Być może zabrzmi to banalnie, bo to nic nowego, że czas jest cenny. Jest to istotny czynnik od początku rozwoju naszego gatunku, ale dostęp do nowych technologii umożliwia radykalne i nieustanne zwiększanie efektywności działania. Wdrożenie naszych programów daje natychmiast oszczędności czasowe - ten efekt podkreślają nasi klienci. Więcej, ciągłe ulepszanie programu ma na celu dalsze oszczędności czasowe - dla pracowników operacyjnych i menedżerów. Automatyzacja wystawiania dokumentów, e_Faktury, CRM, Terminarze i wiele innych funkcjonalności - to wszystko daje użytkownikom oszczędności czasowe.

Motorem rozwoju naszych programów jest systematyczna wymiana informacji. Wszyscy są wygranymi.

  Projektując, wdrażając i serwisując oprogramowanie staramy się czerpać z doświadczeń własnych oraz najlepszych wzorców z branży. Przekazujemy przy okazji tak nabyte doświadczenie i kompetencje naszym klientom - użytkownikom naszych programów.
  Nasze programy Quinno i Comotel są zgodne z Windows 10 (Ready for Windows 10).
  Wszystkie oferowane przez nas programy są projektowane w taki sposób, aby swoją funkcjonalnością i elastycznością spełniały oczekiwania wymagającego użytkownika. Programy Comotel i Quinno dla różnych branż powstały w oparciu o wiedzę i doświadczenie kilkuset użytkowników. Nasi klienci bardzo sobie to cenią, gdyż otrzymują w efekcie program, który jest sumą doświadczeń wielu użytkowników. Pomagając klientowi dokonać właściwego wyboru, wykorzystujemy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, instalacji, wdrażaniu i serwisie programów.
  Nasze programy są ciągle ulepszane, zamówienia na zmiany w programie są realizowane w krótkich terminach - zazwyczaj do 14 dni. Jako autorzy programów zapewniamy sprawny serwis softwarowy (telefon, Internet, osobiście) i aktualizacje do nowych wersji. Wykorzystanie przez nas od kilku lat Zintegrowanego Systemu Wdrożeniowego zostało powszechnie docenione przez naszych klientów.


Metodologia wdrożenia programów CoMoTel

Powodzenie wdrożenia programów Comotel wymaga stosowania metodyki opartej na kilkunastoletnim doświadczeniu firmy ULISSES. Celem jej stosowania jest wykonanie wdrożenia w ustalonym czasie i w uzgodnionym budżecie. Ważne jest też zapewnienie klientowi kontroli nad procesem wdrożenia. Zakładamy, że wdrożenie systemu składa się z 6 etapów:

  • Rozpoczęcie projektu - organizacja zespołu, opracowanie planu wdrażania
  • Zdefiniowanie punktów krytycznych, opracowanie listy wymaganych raportów
  • Analiza obiegu dokumentów
  • Instalacja programu, konfiguracja i symulacje działania systemu
  • Adaptacja do oczekiwań użytkowników
  • Testowanie, szkolenie i akceptacja systemu przez użytkowników
  • Start systemu - operacyjne uruchomienie systemu
  • Nadzór uruchomieniowy - dopracowanie szczegółów

 

Zgodnie z nowelizacją ustawy informujemy, że na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookie. W każdej chwili mogą Państwo zmienić swoje ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji w Polityce prywatności. ZAMKNIJ