Od 1.07.2018  przepisy zwiększają znacznie zakres plików JPK.

Firma ULISSES oprogramowała narzucone przez ustawodawcę zmiany i dostosowała odpowiednio program Comotel do generowania plików w/g standardu zdefiniowanego w przepisach.

Co się zmieniło ? Doszły 4 nowe struktury JPK, które należy wysyłać na żądanie organu podatkowego. Są to :

1. JPK_FA: Najbardziej rozbudowana struktura zawierająca wszystkie dane o fakturach sprzedaży i korektach. Wysyłane są informacje o podsumowaniu faktury oraz jej wszystkie pozycje z cenami i ilościami.

2. JPK_MAG:  Plik zawiera wszelkie operacje magazynowe. Dane pobierane są z dokumentów magazynowych typu Pz i Wz oraz wewnętrznych, z podsumowania oraz z pozycji dokumentów z cenami i ilościami.

3. JPK_WB: Plik zawiera operacje z wyciągu bankowego. Korzystanie z tej struktury wymaga wprowadzania danych do wyciągu bankowego w Comotelu. Dane zawierają szczegóły operacji bankowych.

4. JPK_KR: Plik zawiera dane z ksiąg rachunkowych, czyli z modułu FK. Wysyłane są szczegółowe informacje z zestawienia obrotów i sald. Ponadto plik zawiera zestawienie z obrotów w dzienniku i zapisy na kontach.

Konieczna będzie aktualizacja wersji programu. Jej koszt zależy od posiadanej aktualnie wersji i ilości użytkowników. 

W razie zainteresowania prosimy o informację zwrotną na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dodatkowych wyjaśnień udzielimy także telefonicznie, tel. 62-501-54-54

Zobacz video