Przejście nowy rok rozrachunkowy w programie Comotel jest proste, to tylko kilka kroków . 

  Przedmiotowa instrukcja dotyczy wszystkich Użytkowników, którzy korzystają z magazynu w programie Comotel. Jednocześnie podkreślamy, iż bilans otwarcia na 2024 r. należy zrobić po wprowadzeniu i zatwierdzeniu wszystkich wydań, zwrotów, faktur i innych dokumentów na rok 2023 r.

  Zobacz instrukcję video

Użytkownicy kartoteki KZK - w przypadku z korzystania z kartoteki KZK należy skorygować zamówienia z bieżącego roku i wystawić nowe w nowym roku. Mogą Państwo skorzystać z automatu, który znajduje się w menu Operacje -> Specjalne -> Przeniesienie rezerwacji.

 Użytkownicy programów AKCYZA - gdy wprowadzają Państwo w programie Comotel Akcyza na dokumentach dwie jednostki miary tj. w polu ilość wartość w jednostce, która widnieje w kartotece magazynowej i w polu ilość dodatkowa - drugą wartość w innej jednostce np. w litrach, która widoczna jest na wydrukach ewidencji - należy wykonać dodatkowe działania. Stany magazynowe z pola ilości dodatkowej (np. stan litrów) nie są w programie wyliczane, przenoszą się tylko na wydruki. Mogą się zdarzyć przypadki, że po sporządzeniu inwentury konieczne będzie ręczne uzupełnienie tych wartości, lub ponowne ich wyliczenie na podstawie stanu magazynowego.
  W przypadku, kiedy nie prowadzą Państwo w naszym programie gospodarki magazynowej wystarczy kliknąć dwa razy w rok rozrachunkowy w dolnym prawym rogu okna programu i zmienić rok na 2024. Można wówczas zacząć wystawiać dokumenty w nowym roku

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami.  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   tel. 62 501-54-54


Nasze programy nie są wyryte w kamieniu. Dostosujemy je do twoich potrzeb.