logoComotel AKCYZA

  Oferowany przez nas program Comotel AKCYZA - OPAŁ ułatwia raportowanie do właściwych urzędów, gwarantując zgodność z aktualnymi przepisami dotyczącymi sprzedaży materiałów opałowych objętych akcyzą. Systematycznie dostosowywany do przepisów.  Zmiana stawki akcyzy na węgiel od 1.01.2022

Jest to samodzielny program i generuje dokumenty i zestawienia wymagane przez Urzędy Skarbowe bez konieczności instalowania dodatkowych programów.  Zobacz na mapie - wdrożenia w branży akcyzowej

Program Comotel AKCYZA - OPAŁ - wyroby węglowe,  olej opałowy, itp. - cena 870 zł netto (aktualizowany na bieżąco)

    Masz pytania lub chcesz zamówić program:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel. 62 501-54 -54, 502-752-192    

Rejestr świadectw jakości oraz faktura w/g wzoru 2019 w cenie. Program umożliwia pracę w sieci.

Koszty dodatkowych modułów i usług:

   1. Moduł magazynowy (zakupy, sprzedaż, rozrachunki, kartoteka magazynowa, kasa) - 500,00 zł
   2. Licencja na dodatkowego użytkownika w sieci - 290,00 zł
   3. Moduł Elektroniczny AKC-WW - 268,29
   4. Jednolity Plik Kontrolny JPK V7 - 750 zł. (obowiązujący od 01.10.2020r.)
   5. Jednolity Plik Kontrolny JPK FA - 800 zł.

 Czyli np. za 870 + 500 = 1.370 mamy jeden program zawierający funkcje sprzedaży opału oraz magazynu.

     Jak to działa? Napracowaliśmy się, żeby Tobie było łatwiej:  Zobacz video

 Dokumenty:

  • Faktura dostawy bez akcyzy - Fd
  • Faktura dostawy z akcyzą - FdA
  • Świadectwo jakości - Sj
  • Faktura Vat dla innych towarów - Fv 

  Zestawienia:

  • Ewidencja Sprzedaży Wyrobów Węglowych
  • Rejestr Świadectw Jakości   

   Inne funkcje i moduły:

  • Ewidencja Skład Podatkowy - opcja    Zobacz więcej
  • Moduł Finansowo - Księgowy - opcja   

  Zgodność programu z przepisami:

Niektóre Urzędy Skarbowe przy wyborze formy "Elektroniczna Ewidencja" wymagają instrukcji programu komputerowego.     

Instrukcja dla UC - pobierz

Program jest przydatny dla firm, dla których rozliczenia akcyzy na węgiel są konieczne. W każdym momencie można przejść z "ewidencji papierowej" na "ewidencję elektroniczną", czyli wykorzystać nasz program.

Instrukcja obsługi programu (pełna) - pobierz

Instrukcja - aktualizacja programu OPAŁ (video)


                                            Program Comotel nie jest wyryty w kamieniu. Dostosujemy go do Twoich potrzeb

Zamów demo

 

Więcej informacji o programie Comotel AKCYZA - OPAŁ znajdziesz poniżej.

Program Comotel AKCYZA - OPAŁ powstał w celu ułatwienia Państwu raportowania do właściwych urzędów informacji dotyczących sprzedaży materiałów opałowych objętych akcyzą. Gwarantujemy zgodność wydruków programu z aktualnymi przepisami dzięki jego systematycznemu dostosowywaniu. Generuje dokumenty i zestawienia wymagane przez Urzędy Skarbowe - za pomocą naszego oprogramowanie nie będą musieli Państwo prowadzić papierowej dokumentacji. Nasz program zrobi to szybciej i łatwiej.

W wariancie podstawowym oferujemy rejestr świadectw jakości oraz wzór faktur z 2019 roku. Wymieniony wyżej rejestr dotyczy wartości parametrów paliwa, które zostały określone w rozporządzeniu Ministra Energii z dnia 27 września 2018 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw stałych.

Oferujemy również zakup modułów dodatkowych rozszerzających możliwości programu Comotel AKCYZA - OPAŁ. Aktualnie w ofercie posiadamy: moduł magazynowy, licencję na dodatkowego użytkownika w sieci oraz moduł elektroniczny AKC-WW.

W ramach naszego programu funkcjonują rejestry: sprzedaży, faktur dostawy, towarów oraz świadectw jakości. W rejestrze sprzedaży przechowywana jest pełna historia sprzedaży na podstawie której można wygenerować ewidencję sprzedaży towarów węglowych zgodną z wymogami przepisów. Rejestr faktur dostawy zawiera informacje o zamówieniu kontrahenta wraz z określeniem czy towar podlega akcyzie. Rejestr towarów zawiera dane o towarach handlowych oraz usługach. W skład towarów wchodzą różne środki paliw trwałych takich jak wyroby węglowe, oleje opałowe, półfabrykanty czy wyroby gotowe.

Nasze oprogramowanie umożliwia również generowanie zestawień, których domyślnie jest 6 w wersji standardowej. Do tego zbioru należą: faktura dostawy, oświadczenie dla nabywców zwolnionych z akcyzy, zgoda na przetwarzanie danych osobowych, ewidencja sprzedaży towarów węglowych, zestawienie faktur dostaw oraz lista finalnych nabywców. W razie potrzeby zapewniamy możliwość dopasowania wyglądu raportów oraz dodanie nowych. Wygenerowana treść raportu jest elastyczna dzięki liście parametrów wymaganych do wprowadzenia podczas jego generowania. Dane możliwe do wprowadzenia to: tekst, data, lista rozwijana oraz wybór wartości wielokrotnego wyboru wraz z opcją szybkiego wybrania wszystkich wartości oraz ich wyczyszczenia.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.