logoComotel bez tla
Wygodnie i zgodnie z przepisami. Ewidencja w Składzie Podatkowym - przepisy dopuszczają jej prowadzenie dla kolejnych grup podmiotów tylko w wersji elektronicznej. Nasz program Comotel do ewidencji wyrobów akcyzowych jest znany w Urzędach Skarbowych i akceptowany. Spełnia wszystkie przepisy, m.in. zapis jest nieusuwalny, zmiany są rejestrowane jako korekty, jest także dostępna instrukcja. I najważniesze: zawsze go dostosowujemy do specyfiki użytkownika.


Chcesz porozmawiać lub o coś zapytać. Chętnie udzielimy dodatkowych wyjaśnień:
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 62-501-54-54, 502-752-339

Jak to działa?   Zobacz video (4 minuty)

  Program Comotel ESP (dla ewidencji w składzie podatkowym) dedykowany jest podmiotom podlegającym ustawie o akcyzie i działającym w ramach przepisów o składach podatkowych. W programie jest możliwość precyzyjnego wprowadzania dokumentów stanowiących poszczególne ewidencje. Każdy dokument w programie ma swój indywidualny numer oraz datę zachowując przy tym chronologię. Po zapisaniu danych nie jest możliwa ich modyfikacja. Zmiany można wprowadzać jedynie dokumentem Korekta. Tym samym program Comotel ESP spełnia ustawowe przepisy o prowadzeniu ewidencji elektronicznej.

  Na etapie wdrożenia dostosowujemy program (rejestry, ewidencje, itp.) do specyfiki branży. Taki proces trwa ok. 2 tygodnie - mamy w tym duże doświadczenie. W efekcie użytkownik otrzymuje program ściśle dopasowany do swoich potrzeb oraz do wymogów lokalnego Urzędu Skarbowego.  Zobacz referencje

Standardowe ewidencje programu Comotel Ewidencja Skład Podatkowy:

1. Ewidencja Produkcji (wyroby gotowe, półprodukty i dodatki)

2. Ewidencja Rozchodów

3. Ewidencja Przychodów (surowce, zawieszenie poboru akcyzy)

4. Ewidencja dotycząca UE (nabycie, zawieszenie poboru, itp.)

5. Ewidencja Konfekcji

6. Ewidncje inne (np. dla innych podmiotów)

  Program ma także funkcję archiwizowania i odtwarzanie bazy danych.

Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania: 

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 62-501-54-54, 502-752-339

          Program Comotel nie jest wyryty w kamieniu. Dostosujemy go do Twoich potrzeb.

Elektroniczna ewidencja wyrobów akcyzowych - program Comotel

Oprogramowanie Comotel ESP jest dedykowane firmom podlegającym ustawie o akcyzie i funkcjonującym w ramach przepisów o składach podatkowych. Wyzwaniem dla wszystkich księgowych jest prawidłowa ewidencja wyrobów akcyzowych, użytkownicy programu Comotel twierdzą, że praca w systemie jest intuicyjna i nie sprawia kłopotu. Dokument wygenerowany w aplikacji ma swój indywidualny numer oraz datę, każda osoba, która jest upoważniona do korzystania z systemu, ma możliwość stworzenia chronologicznego zestawienia. Aplikacja nie przewiduje wprowadzania modyfikacji w zapisanych operacjach. Konieczne poprawki można wdrażać jedynie w formie kolejnego dokumentu - korekta. Comotel ESP spełnia wymagania obecnych przepisów. Nasi specjaliści, mogą dostosować tryb pracy i nazwy poszczególnych operacji do specyfiki branży klienta. Proces konfiguracji systemu do unikalnych potrzeb nowego użytkownika zajmuje około 2 tygodnie. Po tym czasie otrzymasz program spełniający wymagania lokalnego Urzędu Skarbowego i Twoich pracowników. Możesz go wykorzystać do obsługi operacji związanych z przesyłaniem i kontrolowaniem wyrobów akcyzowych. Świetnie sprawdza się w przedsiębiorstwach, które działając w branży związanej z tytoniem, gazem bądź alkoholem.

Program do prowadzenia ewidencji wyrobów akcyzowych

Wszystkie wprowadzane przez pracowników dane zapisywane są w bezpiecznej, sprawdzonej bazie. System umożliwia samodzielne definiowanie i zmienianie dozwolonych operacji. Program rejestruje czynności składu podatkowego dotyczące importu, eksportu, nabycia wewnątrzwspólnotowego oraz transakcji na lokalnym rynku. Najczęściej używanymi funkcjami są wyprowadzenia ze składu oraz przesunięcia wewnątrz niego związane z poszczególnymi etapami produkcji, a także płatności podatku akcyzowego. System automatycznie rejestruje modyfikacje na banderolach i przygotowuje odpowiednie druki. W programie można uwzględnić różnych właścicieli wyrobów akcyzowych. Od 1 stycznia 2020 r. wszystkie ewidencje związane z należnościami podatkowymi i dokumenty określone w art. 138a-138l i w art. 138o ustawy akcyzowej należy prowadzić w elektronicznych zbiorach danych. Wprowadzenie tego obowiązku jest utrudnieniem dla osób, które prowadziły tradycyjną ewidencję, jednak zapewniamy, że obsługa naszego systemu nie będzie dla nikogo skomplikowana.

Prowadzenie ewidencji wyrobów akcyzowych

Narzędzie do obsługi różnych grup akcyzowych jest przeznaczone dla firm produkcyjnych i dystrybucyjnych. Program ułatwia obsługę magazynową na podstawie szczegółowych kartotek, kontrolę i ewidencję podatku akcyzowego. Comotel ma funkcje, dzięki którym można szybko przeanalizować bieżące i historyczne operacje, zabezpiecza je przed niepotrzebną modyfikacją i przypadkową utratą. W wyjątkowych sytuacjach można dokonać korekty, która jest opatrzona notatką i datą zmiany. W odpowiedniej zakładce można wygenerować przejrzysty wydruk z podsumowaniem znaków akcyzy i innych danych składu podatkowego. Elektroniczna ewidencja wyrobów w programie Comotel jest ogromnym ułatwieniem dla dużych przedsiębiorstw, w których każdego dnia trzeba wystawiać mnóstwo dokumentów. W sprawie ewidencji istnieje wiele niejasności, dlatego odpowiednie prowadzenie dokumentacji dotyczących wyrobów akcyzowych jest kluczowe.

Program do ewidencji w składzie podatkowym

Zgodnie z definicją zawartą w przepisach skład podatkowy to miejsce, gdzie wyroby akcyzowe są produkowane, magazynowane lub przeładowywane w procedurze zawieszenia poboru cła. Zmiana miejsca przechowywania produktów na wyspecjalizowany magazyn powoduje odroczenie należności podatkowych ciążących np. na paliwie, wyrobach tytoniowych lub gazie do momentu zakupu przez klienta. Podmiot musi być zlokalizowany w bezpiecznym miejscu, w którym w odpowiednich warunkach będą przechowywane towary podlegające opodatkowaniu. 
Program do prowadzenia ewidencji wyrobów akcyzowych ma także funkcję archiwizowania i odtwarzania bazy danych, co jest bardzo przydatne w pracy analityków.

     Program Comotel nie jest wyryty w kamieniu. Dostosujemy go do Twoich potrzeb.