oprogramowanie dla firm budowlanych

W naszym portfolio znajduje się program Comotel, czyli dedykowane oprogramowanie dla firm budowlanych oraz przedsiębiorstw, zajmujących się wynajmem pojazdów i maszyn dla budownictwa ogólnego (dźwigów, mobilnych podestów, profesjonalnych koparek i systemów kontenerowych). Aplikacja jest rozwijana nieprzerwanie od ponad dekady. Każdego roku wdrażamy ją w dziesiątkach polskich firm. Efektem jest lepsza optymalizacja procesów, dzięki dogłębnemu zrozumieniu ich działania poprzez zaimplementowaną, zaawansowaną analitykę kosztów i szerokie możliwości raportowania.

Dzięki zastosowaniu naszych narzędzi informatycznych możesz zmniejszyć czas potrzebny na wykonywanie rutynowych zadań operacyjnych nawet o 75%! Automatyczne generowanie dokumentów sprzedażowych i faktur umożliwia Ci skupienie się na czynnościach bardziej kreatywnych, związanych z rozwojem Twojego biznesu. Nie wierzysz? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zastosowania autorskiego oprogramowania dla budownictwa

Oferowane przez nas oprogramowanie dla budownictwa i firm, zajmujących się wynajmem maszyn budowlanych, pozwala na zarządzanie flotą pojazdów i sprzętu, a także na łatwą kontrolę wypożyczeń i wszelkich związanych z nimi czynności. Jego funkcjonalności umożliwiają wykorzystanie go praktycznie w każdej branży. Wśród rodzajów działalności, które może obsłużyć program Comotel Wynajem Maszyn i Urządzeń, można wyróżnić firmy zajmujące się wynajmem m.in.:

 • profesjonalnych maszyn budowlanych, Zobacz referencje
 • wyposażenia informatycznego i eventowego,
 • mobilnych agregatów prądotwórczych,
 • ekspresów do kawy dla hoteli i restauracji,
 • sprzętu sportowego – nart, snowboardów czy rowerów.

W razie potrzeby jesteśmy w stanie wdrożyć dodatkowe funkcjonalności w ciągu maksymalnie 3 tygodni roboczych. Autorskie oprogramowanie dla branży budowlanej ma również szereg funkcjonalności usprawniających i ułatwiających zarządzanie przedsiębiorstwem, które w efekcie przyczyniają się do obniżenia kosztów operacyjnych i zwiększenia zysków firmy.

Funkcje oprogramowania Comotel Wynajem Maszyn Budowlanych

Autorski system do obsługi firm Comotel zawiera szereg funkcji automatyzujących wiele codziennych czynności, m.in.:

 • generowanie dokumentów zwrotu, wydania oraz faktur,
 • kontrolę ilościową floty i maszyn,
 • ewidencjonowanie sprzętu,
 • prowadzenie kartoteki Klientów, Zobacz video
 • moduły związane z serwisem.

Wśród wielu przydatnych funkcjonalności jest również automatyczne fakturowanie Kontrahentów, którzy korzystają z dzierżawy, a także system CRM. Oprogramowanie pozwala na zgromadzenie w jednym miejscu wszystkich niezbędnych danych i wykorzystywanie ich w codziennej pracy w zautomatyzowany sposób.

Raporty i analizy w oprogramowaniu dla firm budowlanych

Właściwa kontrola maszyn i zakupów materiałów w firmie, używanych do budowy obiektów, nie byłaby możliwa bez możliwości szczegółowej analizy kosztowej i efektywnościowej. Nasze oprogramowanie ma bardzo bogate możliwości generowania raportów. W podstawowej wersji aplikacji otrzymujesz dostęp do ponad 200 różnych analiz, takich jak:

 • stopień zużycia elementów floty i sprzętu,
 • wykaz kosztów i przychodów dla każdej maszyny,
 • zestawienia sprzętowe dla poszczególnych Kontrahentów.

Istnieje możliwość eksportu danych do najpopularniejszych formatów plików. Rozwiązanie Qlik Sense pozwala z kolei na przejrzystą wizualizację wyników. Szeroki zasób funkcjonalności może zostać poszerzony o moduły pisane na zamówienie przez nasz zespół. Dzięki wdrożeniu naszego oprogramowania Twoja firma będzie łatwiejsza w zarządzaniu, a wszelkie procesy lepiej zoptymalizowane.

Dlaczego warto wdrożyć oprogramowanie do firmy budowlanej?

Z zalet naszych programów skorzystało już wiele przedsiębiorstw, których działalność jest ściśle związana z budownictwem. Wdrożenie aplikacji spowodowało znaczne usprawnienie procesów zachodzących we wszystkich obszarach ich funkcjonowania. Jakie korzyści płyną z wykorzystania naszych rozwiązań?

 • Możliwość łatwego zarządzania flotą maszyn i pojazdów budowlanych.
 • Szybkie generowanie dokumentów sprzedażowych i kontrola ich płatności.
 • Prowadzenie księgi przychodów i rozchodów w przejrzystej formie.
 • Szerokie funkcjonalności analityczne i generowania raportów.
 • Łatwa archiwizacja i porównywanie aktualnych wyników sprzedażowych z danymi historycznymi.
 • Sprawny nadzór nad serwisem i przeglądami technicznymi.

Zalety, jakie niesie za sobą wdrożenie autorskich systemów dla branży budowlanej, powodują, że kontrola i analiza działalności operacyjnej i wyników finansowych staje się bardzo prosta. Efektem jest obniżenie niepotrzebnych kosztów i zwiększenie zysku. Elastyczność i bogata wiedza naszego zespołu gwarantuje pełne wsparcie techniczne oraz umożliwia tworzenie dodatkowych modułów, dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb.

Zwiększ zyski dzięki naszym aplikacjom dla budownictwa!

Chcąc zwiększyć osiągane dochody i zminimalizować straty, powinieneś zdecydować się na wdrożenie naszych dedykowanych aplikacji. Dzięki szerokim możliwością analitycznym i przejrzystym raportom, w łatwy sposób zlokalizujesz procesy, które należy usprawnić, by podnieść zyski. Jednocześnie pozwoli Ci to na efektywniejsze zarządzanie przedsiębiorstwem i oszczędność czasu. Zapraszamy do kontaktu celem omówienia indywidualnych potrzeb i specyfiki procesów działających w Twojej firmie.

Zamów demo