logo comotel twModuł Tabela Wynajmu jest jak wynalezienie żarówki - nagle wszystko stało się jasne: dane o stopie zwrotu, utylizacji, itp. Jak planować zakupy sprzętu do wynajmu? Jak ustalać stawki wynajmu? Każda wypożyczalnia na świecie chce na bieżąco kontrolować rentowność wynajmu. Każdego dnia, każdego miesiąca i roku. Każdy sprzęt z osobna i grupami sumarycznie, dla każdego oddziału i sumarycznie dla wszystkich oddziałów. Takie pojęcia jak arkusz wynajmu, rentowność wynajmu, czy wydajność wynajmu (rental sheet, rental profitability, fleet yield) to kluczowe pojęcia na każdym poziomie zarządzania - od magazyniera do prezesa. 
  Jeżeli w Polsce ktoś powinien zmierzyć się z tym wyzwaniem, to musiał to być ULISSES Software – oczekiwało tego ponad 200 wypożyczalni z różnych branż. Wsłuchując się w sygnały z branży rentalowej utworzyliśmy specjalny zespół, który przez 3 miesiące pracował nad projektem Tabela Wynajmu (Rental Table).
             Jak to działa? Napracowalismy się, żeby Tobie było łatwiej:  Zobacz video 
  Kluczowe w wynajmie dane dotyczące każdej maszyny, oraz dane sumaryczne pogrupowane  są na czterech poziomach:     Zobacz folder (pdf, PL)
 - wartość sprzętu (floty)
 - utylizacja ilościowa i wartościowa
 - przychód z wynajmu
 - stopa zwrotu (%)
 - okres zwrotu (miesiące)
 - stawki wynajmu z faktur i wydań (najniższa, najwyższa i średnia).
 Dla zadanego okresu, regionu, oddziału, miesięcznie i narastająco.   

Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel. 62 501-54-54


 Obecnie w Tabeli Wynajmu dostępne są w cenie 4 standardowe widoki:       Zobacz szczegółowe definicje (pdf)

    W01 – w okresie: utylizacja, stopa zwrotu, stawki, ...

    W02 – miesiące: przychód, stopa zwrotu, stawka, ...

    W03 – dni: stopa zwrotu, stawka wynajmu, rabat, …

    W04 - oddziały: utylizacja, stopa zwrotu, stawki, ... 
 
oraz widoki opcjonalne (dodatkowo płatne):

    W05 – konsultanci: przychód, stopa zwrotu, stawka, ... 
    W06 - miesiące: przychody z wynajmu maszyn i wyposażenia, usług i serwisu Zobacz video

Tabela Wynajmu w programie Comotel (TWC), niezależnie od dostępnych widoków, będzie żródłem danych do tworzenia zestawień. Dlaczego to takie ważne tak dla użytkowników, jak i dla programistów ULISSES Software? Bo zestawienia bazujące na TWC będą szybciej tworzone, a później szybko pokażą dane, np. zamiast 15 sekund oczekiwania na przetworzenie danych zobaczymy zestawienie w ciągu 1 sekundy.

                      Tabela Wynajmu nie jest wyryta w kamieniu. Dostosujemy ją do Twoich potrzeb.