W ramach najnowszej wersji programu Ulisses ODPADY wprowadzono obsługę związaną z przyznawaniem płatnikom ulgi z tytułu kompostowania odpadów. 

W programie Ulisses ODPADY jest to możliwość wygnerowania tytułu wykonawczego w pliku xml i wysłania go w formie elektronicznej.

Nowy rok w Gminach - należy zamknąć poszczególne okresy i zmienić rok rozrachunkowy na bieżący.

Wprowadzanie decyzji - Moduł OUR w programie ODPADY ułatwia wystawianie decyzji o umorzenie, odroczenie płatności czy rozłożenie na raty płatności.

Blokowanie lub obniżanie odsetek - w programie wprowadzono dwa rodzaje dokumentów odpowiedzialnych za blokowanie naliczania odsetek lub ich obniżenia.

Przeksięgowania - w programie Comotel ODPADY jednym dokumentem możemy przeksięgować błędnie np. zaksięgowaną wpłatę, nie na tego płatnika.

Karta Kontowa Podatnika - w instrukcji przedstawiono w czytelny sposób opis pól, a tym samym możemy sprawdzić, jakie dane pobierane są do odpowiednich pól.

Księgowanie przedawnień - w programie należy zaznaczyć odpowiednie dokumenty, które zgodnie z przepisami ulegają przedawnieniu.

Zgodnie z nowelizacją ustawy informujemy, że na naszej stronie internetowej stosujemy pliki cookie. W każdej chwili mogą Państwo zmienić swoje ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji w Polityce prywatności. ZAMKNIJ